Trwa ładowanie...

Znamy wyniki Warszawskiego Badania Ruchu 2015

Warszawiacy są niezwykle mobilni.

Znamy wyniki Warszawskiego Badania Ruchu 2015
d22knnp
d22knnp

Mieszkańcy stolicy w ciągu doby wykonują ponad 3,3 mln podróży. Co nie jest zaskoczeniem, większość z nich decyduje się na korzystanie z komunikacji miejskiej (60%). Na dalszych miejscach uplasowały się podróże samochodem oraz rowerem.

Co ciekawe na tzw. statystycznego, pracującego warszawiaka przypada 2,24 podróży dziennie. Nieco mniej odnotowano w przypadku studenta (2,14) oraz ucznia (2,02). Najpopularniejszymi trasami są te z domu do pracy/szkoły i z powrotem. Stanowią one 20% wszystkich podróży po Warszawie.

Największy komunikacyjny ruch jest odnotowywany w godzinach: 7.00-8.00 oraz 16.00-17.00. Nie jest to większe zaskoczenie, gdyż właśnie w tych porach mieszkańcy najczęściej przemieszczają się pomiędzy miejscem zamieszkania a pracą lub szkołą. Miłośników statystyki zainteresuje też zapewne, że przeciętna podróż w komunikacji miejskiej trwa 41 min., samochodem 32 min., a na rowerze około 26 min. Piesze przemieszczanie się zajmuje warszawiakowi 14 minut, lecz mówimy tu wyłącznie o wyjściu w konkretnym celu (np. do sklepu).

Komunikacja, samochód i rower. Wyniki Warszawskiego Badania Ruchu 2015

— ZDM Warszawa (@ZDM_Warszawa)

d22knnp

Jeśli chodzi o natężenie podróży to większość (60%) odbywa się w lewobrzeżnej części miasta. W ciągu 16 godzin (pomiędzy 6.00-22.00) granice Warszawy przekracza ponad 1,3 mln aut, z czego prawie 700 tys. wjeżdża do miasta. Na podstawie wyników badania zostanie teraz zbudowany tzw. komputerowy model ruchu dla obszaru całej aglomeracji warszawskiej. Pojawi się również tego typu opracowanie dla ruchu rowerowego. Będą one gotowe do końca maja przyszłego roku. Ze szczegółowymi wynikami badania można zapoznać się tutaj .

d22knnp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22knnp