Trwa ładowanie...

Tragedia biegaczki podczas Maratonu Warszawskiego. Upadła przed metą, trafiła do szpitala

Sytuację zarejestrowały kamery monitoringu.

d2a7fwu
d2a7fwu

Do zdarzenia doszło podczas 39. Maratonu Warszawskiego. Kenijska biegaczka straciła siły 500 metrów przed metą i upadła na asfalt. Nie ukończyła biegu. Jej zmaganiom przyglądał się tłum ludzi.

Sytuację zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniu widać czarnoskórą biegaczkę, która zmierzała jako pierwsza do mety, gdy nagle jej nogi odmówiły posłuszeństwa. 32-letnia Recho Kosgei osunęła się na ziemię. Mimo wielu prób, nie była w stanie się podnieść.

Wyczerpanej kobiecie przyglądała się grupka osób stojąca na trasie maratonu. Po chwili dobiegło do niej dwóch zawodników. Jeden z nich zatrzymał się i wyciągnął pomocną dłoń. Kenijka ją jednak odrzuciła i dalej próbowała się podnieść o własnych siłach. Dlaczego? Mogłoby to skutkować dyskwalifikacją zawodniczki.

Po trzech minutach służby pilnujące porządku podjęły decyzję o zniesieniu kobiety z trasy.

Na nagradniu widać jak miją ją Etiopka Beji Geletu Bekelu, która wygrała wśród kobiet.

d2a7fwu

WawaLove.pl zwróciło się do organizatorów biegu z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

- Zawodniczka była monitorowana przez zespół medyczny i przez osoby, które eskortowały bieg w samochodzie. Nie było żadnego zagrożenia dla jej życia. Widać było, że zawodniczka jest odwodniona i łapią ją skurcze. Jest to sytuacja, która czasem zdarza się w profesjonalnym sporcie. Natychmiastowe podejście do zawodniczki i podniesienie jej jest niezgodne z przepisami. Dlatego zawodniczka była monitorowana. Kiedy podjęto decyzję o przerwaniu biegu, została przewieziona do szpitala - mówi Magdalena Skrocka z biura prasowego PZU Maratonu Warszawskiego.

Jak dodaje rzeczniczka, biegaczka czuje się dobrze. - W szpitalu kobieta została nawodniona. Po chwili wypisano ją z izby przyjęć.

Kenijka Recho Kosgei karierę biegaczki rozpoczęła w 2015 roku. Jednak szybko znalazła się w czołówce. Pierwszy maraton przebiegła w Chinach. W zeszłym roku podczas maratonu w Barcelonie pobiła rekord życiowy i przebiegła 42 km w czasie 2:30:09.

d2a7fwu

Wyniki

Uczestnicy maratonu mieli do przebiegnięcia 42 km 195 m. Pierwszy na mecie pojawił się Błażej Brzeziński. Polak pokonał dystans z czasem 02:11:27. Na drugim miejscu uplasował się Kenijczyk Justus Kiprotich z czasem 02:11:52. Wśród kobiet najszybsza była Beji Geletu Bekelu z Etiopii. Przebiegnięcie trasy zajęło jej 02:35:09. Na kolejnych miejscach uplasowały się Kenijka Jelagat Cherop Beatrice i Polka Ewa Jagielska.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Kamienica przy Marszałkowskiej 43 pod lupą komisji weryfikacyjnej. Ślady prowadzą do Francji