Tola Tadesse z Etiopii zwyciezcą Orlen Warsaw Marathon

W obu biegach wystartowało ok. 20 tys. osób z 40 krajów

d44h8wa
d44h8wa

Tola Tadesse z Etiopii, brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w Moskwie, uzyskał czas 02:06:55 - jest to najlepszy czas w maratonie uzyskany przez biegacza na polskiej ziemi. Najszybszą kobietą, która pokonała dystans 42 km 195 m była Etiopka Bizuayehu Ehile.

Mistrzem Polski na dystansie 42 km 195 m został Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań). Jego czas to 2:08.55. W maratonie zajął trzecie miejsce - przegrał jeszcze z Kenijczykiem Levym Matebo Omarim – czas 2:08.09.

Na dystansie 10 km triumfował również Kenijczyk, Martin Mukule – 29.03.

Bieg rozpoczął się dziś rano, o godz. 9:30. Na starcie przy Stadionie Narodowym pojawiło się tysiące biegaczy. Wszyscy wyruszyli na dwie, pokrywające się ze sobą tylko częściowo, trasy o dystansach: 10 km i 42,195 km.

d44h8wa

Trasa maratonu biegła m.in. mostem Poniatowskiego, Al. Ujazdowskimi, Puławską, ulicami Ursynowa, Sobieskiego, Gagarina, Rozbrat, Tamką, mostem Świętokrzyskim do Wybrzeża Szczecińskiego.