Trwa ładowanie...

Szpital Południowy bez oddziału dziecięcego. Mieszkańcy protestują i wysyłają petycję do Gronkiewicz-Waltz

Szpital powstaje przy ul. Pileckiego i Indiry Gandhi i ma obsługiwać mieszkańców dwóch dzielnic.

Szpital Południowy bez oddziału dziecięcego. Mieszkańcy protestują i wysyłają petycję do Gronkiewicz-Waltz
d3g21me
d3g21me

Na warszawskim Ursynowie powstaje nowoczesny Szpital Południowy. Władze placówki chwalą się, że przybędzie dodatkowych 309 łóżek dla pacjentów. Nie wszyscy jednak mają powody do radości, bo w szpitalu zabraknie oddziału dziecięcego. Mieszkańcy nie zgadzają się na taką sytuację i zapowiadają petycję do prezydent miasta.

- To wielka pomyłka, że w szpitalu zaplanowanym na ponad 300 łóżek ma zabraknąć miejsca dla małych pacjentów! - alarmuje autorka petycji pani Katarzyna Kwiecińska-Otachel, prywatnie mama dwójki dzieci.

Szpital powstaje przy ul. Pileckiego i Indiry Gandhi i ma obsługiwać mieszkańców dwóch dzielnic: Wilanowa i Ursynowa. Czyli około 300-350 tysięcy osób.

Autorka petycji informuje, że do tych dzielnic sprowadza się coraz więcej osób. W większości młode rodziny z dziećmi. "Chore dzieci potrzebują opieki medycznej szybko i często, zwłaszcza we wczesnych latach życia. Jak można takiej opieki pozbawiać dzieci w nowo powstającym szpitalu we własnej dzielnicy?” - argumentuje pani Katarzyna.

Najbliższy szpital z oddziałem dziecięcym znajduje się przy ul. Żwirki i Wigury na Ochocie. "Spełnia on bardziej zaawansowane funkcje zapewniając specjalistyczną opiekę. Nam, mieszkańcom południowej Warszawy potrzebny jest pełnowymiarowy szpital pierwszego kontaktu, czyli szpital z oddziałem pediatrycznym. Ursynów czeka na szpital od czterdziestu lat, źle się stanie jeśli zabraknie w nim miejsca dla dzieci” - dodaje autorka petycji.

d3g21me

Co na to urzędnicy stołecznego ratusza?

- Pod uwagę bierzemy zalecenia ministra zdrowia i raport opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia dotyczący potrzeb zdrowotnych dla województwa mazowieckiego. Wynika z niego, że zapotrzebowanie na leczenie dzieci będzie się zmniejszać - mówi Magdalena Łań z wydziału prasowego ratusza.

Urzędnicy jednak nie wykluczają zmian w inwestycji. - Musimy pilnować finansów, ale z drugiej strony chcemy uwzględniać postulaty mieszkańców. Koniec budowy szpitala przewidywany jest na koniec 2019 roku. Przez ten czas dużo się może zmienić - dodaje Łań.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Gronkiewicz-Waltz wiedziała o procederze dzikiej reprywatyzacji. Wyniki śledztwa "Do Rzeczy"

d3g21me
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g21me