Trwa ładowanie...

Sevilla zwycięzcą Ligi Europy! Polak jednym z bohaterów meczu

Piłkarze z Andaluzji obronili wywalczony przed rokiem tytuł. Mecz był niezwykle emocjonujący. Sevilla pokonała Dnipro 3:2

d3ddamm
d3ddamm

Komplet kibiców, który pojawił się środowego wieczoru na Stadionie Narodowym nie mógł narzekać na nudę. Oba zespoły grały ofensywny, otwarty futbol i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 7 minucie dość niespodziewanie, Nikola Kalinić dał prowadzenie Dnipro Dniepropietrowsk. To podziałało na Hiszpanów jak płachta na byka. Obrońcy tytułu ruszyli do ataku i zaczęli stopniowo spychać ukraińskich piłkarzy do defensywy. Efektem zaangażowania i zaciętości był gol Grzegorza Krychowiaka, który w 28 minucie będąc w trudnej pozycji pokonał bramkarza Denisa Bojko.

To nie był wcale koniec emocji w pierwszej połowie, bo trzy minuty po bramce Polaka Sevilla wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Carlosa Bacci. I kiedy wydawało się, że Dnipro już się nie podniesie, tuż przed przerwą do wyrównania pięknym strzałem z rzutu wolnego doprowadził doświadczony pomocnik Ruslan Rotan. Druga część spotkania nie była już tak emocjonująca, jednak to co widzowie zobaczyli w pierwszych 45 minutach z pewnością na długo zapamiętają.

Po zmianie stron zawodnicy obydwu drużyn nieco zwolnili tempo a sama gra była już mniej efektowna. Nie przeszkodziło to w zdobyciu zwycięskiego trafienia Hiszpanom, kiedy to niezawodny Bacca z bliska pokonał ukraińskiego bramkarza. Spotkanie na Stadionie Narodowym było bardzo zacięte a brytyjski arbiter Martin Atkinson pokazał aż osiem żółtych kartek. Sevilla po raz czwarty wygrała Ligę Europy a Grzegorz Krychowiak został pierwszym piłkarzem, który zwyciężył w tych rozgrywkach występując w meczu finałowym, we własnym kraju.