Trwa ładowanie...

Ruszyło głosowanie na projekty do budżetu partycypacyjnego

Przez 11 kolejnych dni warszawiacy będą mogli oddawać swój głos na wybrany projekt

Ruszyło głosowanie na projekty do budżetu partycypacyjnego
d4i5dmz
d4i5dmz

Od dziś do 26 czerwca każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł oddać głos na projekty, które jego zdaniem są najbardziej potrzebne. Pomysły, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w 2016 r.

UWAGA!
Głosować mogą tylko osoby mieszkające w Warszawie (nie trzeba być jednak zameldowanym). W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy bez względu na wiek. Każdy może oddać głos tylko raz! Jeżeli ktoś odda głos więcej niż jeden raz (np. głosując przez Internet i osobiście), wtedy wszystkie takie głosy zostaną uznane za nieważne. Jeżeli łączny koszt realizacji wybranych przez mieszkańca projektów przekroczy kwoty dostępne na poziomie ogólnodzielnicowym lub w obszarze terytorialnym, taki głos również nie będzie ważny.

- Dziś o nowoczesności miasta decyduje to, jak duży wpływ na jego funkcjonowanie mają jego mieszkańcy. To dobrze, że warszawiacy zaangażowali się w tworzenie stołecznego budżetu partycypacyjnego. Widać to szczególnie na przykładzie pierwszej edycji, której projekty są w trakcie realizacji – mówi Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy. - Zachęcam wszystkich mieszkańców Warszawy do głosowania. Mam nadzieję, że dokonacie Państwo dobrych wyborów i wybierzecie wartościowe projekty, które poprawią jakość życia w dzielnicach - dodaje.

Zakończyła się weryfikacja szczegółowa projektów zgłoszonych do drugiej edycji budżetu partycypacyjnego. Spośród zweryfikowanych 2333 projektów:
- 256 zostało wycofanych przez projektodawców
- 164 projekty zostały odrzucone w preselekcji
- 449 projekty zostały negatywnie zweryfikowane
- na 1464 projektów mieszkańcy Warszawy będą mogli zagłosować od 16 do 26 czerwca.

Finałem budżetu partycypacyjnego jest głosowanie w efekcie którego zostaną wybrane projekty do realizacji w kolejnym roku budżetowym.

d4i5dmz

Jak to zrobić?

- Zastanów się, z jaką dzielnicą i z jakim terenem w Warszawie czujesz się najbardziej związany. Koszt projektów, na które będziesz głosować nie może przekroczyć kwoty przeznaczonej na budżet partycypacyjny w danej dzielnicy lub obszarze.
- Sprawdź jak wygląda podział na obszary w Twojej dzielnicy.
- Sprawdź, jakie projekty zostały poddane pod głosowanie w wybranym przez Ciebie obszarze.
- Możesz wybrać dowolną liczbę projektów, pamiętaj jednak, że łączny koszt realizacji wszystkich wybranych przez Ciebie projektów nie może być większy niż kwota dostępna na poziomie ogólnodzielnicowym lub w danym obszarze terytorialnym (w przeciwnym wypadku Twój głos zostanie policzony jako nieważny).

Głosować można na kilka sposobów:

- przez Internet na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl
- papierowo – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy (w godzinach jego pracy, pomiędzy 16 a 26 czerwca) i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania. W niektórych dzielnicach funkcjonować będą dodatkowe punkty do głosowania.
- przekazując swój głos pocztą na adres właściwego urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2016”. Żeby głos był ważny, także musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 16 a 26 czerwca 2015 r. (kartę do głosowania będzie można pobrać ze stron internetowych od 16 czerwca 2015 r. lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców właściwego miejscowo urzędu dzielnicy).

Do 10 lipca 2015 r. zostaną ogłoszone listy projektów (w każdym z obszarów), które zdobyły najwięcej głosów i będą zrealizowane w 2016 roku.

d4i5dmz
d4i5dmz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i5dmz