Trwa ładowanie...

Rekord Biegu Niepodległości! [WIDEO]

Ponad 10 tysięcy biegaczy ukończyło poniedziałkową, 25. edycję Biegu Niepodległości!

d2hzl2k
d2hzl2k

Powody do dumy mają organizatorzy warszawskiego Biegu Niepodległości . W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba biegaczy. Ponad 10 tysięcy biegaczy ukończyła poniedziałkową, 25. edycję Biegu Niepodległości!

Przed tegorocznym biegiem aż 12 tysięcy osób wykupiło pakiety startowe w ciągu zaledwie 32 godzin! Kolejny rekord - 900 miejsc rezerwowych rozeszło się w pięć minut. Organizatorzy byli zszokowani tak dużym zapotrzebowaniem na uczestnictwo w biegu.

Chwilę przed startem zaśpiewano hymn państwowy i dokładnie o godz. 11.11 biegacze ruszyli na trasę. Premier Donald Tusk biegł z numerem 10 na koszulce. W biegu wzięli udział także ojcowie i matki z wózkami, strażacy, amatorzy z flagami narodowymi. Najszybciej dystans 10 kilometrów pokonał Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia z czasem 30 minut 03 sek.

Organizatorzy imprez mają nadzieję, że w przyszłych latach będzie w nich brało udział coraz więcej osób.