Trwa ładowanie...

Projekty do budżetu partycypacyjnego można zgłaszać dłużej

Termin przedłużony do poniedziałku 10 marca

Projekty do budżetu partycypacyjnego można zgłaszać dłużej
d37enc2
d37enc2

Warszawiacy złożyli do tej chwili 777 projektów. Dotyczą one m.in. rewitalizacji terenów zielonych, wyznaczania miejsc parkingowych czy organizacji zajęć sportowych.

Do dyspozycji mieszkańców Warszawy jest ponad 26 milionów złotych – to od nich zależy jaki pomysł, inicjatywa zostanie zrealizowana. Budżet partycypacyjny jest realizowany w Warszawie po raz pierwszy. Zgłoszone i wybrane przez mieszkańców projekty zostaną wpisane do budżetu i zrealizowane w 2015 roku.

Najwięcej pomysłów zgłosili mieszkańcy Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Pragi. Niewiele propozycji złożono z kolei na Białołęce, Włochach i Wilanowie. W Wesołej do tej pory nie złożono ani jednego projektu.

d37enc2

W Śródmieściu pojawił się pomysł na lampy antydepresyjne na skwerze im. Wodiczki, kontrapasy rowerowe i bezprzewodowy internet we wszystkich bibliotekach . Na Białołęce jednym z pomysłów jest stworzenie na placach zabaw specjalnych huśtawek dla dzieci niepełnosprawnych na wózkach. Na Ochocie warszawiacy chcą oświetlonych tras rowerowych, remontu ulic i siłowni plenerowych. Mieszkańcy Targówka chcieliby w dzielnicy więcej zajęć dla dzieci, wyremontowanych dróg oraz psich wybiegów i toalet. Na Bemowie z kolei warszawiacy chcą, aby w centrum kultury były drukarki trójwymiarowe oraz szkolenia pokazującego, jak z nich korzystać. Chcą też porządnego skateparku w otwieranej w marcu Alei Sportowej.

Projekty można zgłaszać do poniedziałku 10 marca br. Każdy powinien mieć co najmniej 15 głosów poparcia. Od 25 maja do 9 czerwca odbędą się publiczne dyskusje nad zgłoszonymi pomysłami. Od 20 do 30 czerwca potrwa listowne i internetowe głosowanie, a wyniki zostaną ogłoszone 15 lipca.

d37enc2
d37enc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37enc2