Trwa ładowanie...

Piknik Rodzinny Sportów Amerykańskich na Pradze

Uczestnicy będą mieli okazję aktywnie spędzić czas - wziąć udział w zabawach i konkursach związanych z footballem amerykańskim, baseballem czy lacrosse, a także obejrzeć profesjonalny mecz footballu amerykańskiego

d1ic4w2
d1ic4w2

W sobotę 20 września o godz. 9:45 na boisku DOSiR dzielnicy Praga Północ (ul. Kawęczyńska 44) odbędzie Piknik Rodzinny Sportów Amerykańskich.

Na uczestników pikniku czekać będzie wiele pokazów, zabaw i konkursów. Dzieci, które trenowały z Warsaw Crusaders w ramach akcji Lato w Mieście rozegrają miniturniej footballu flagowego, a pozostali będą mogli wziąć udział w różnych zabawach związanych z dyscyplinami sportowymi, które nie są tak popularne nad Wisłą - football amerykański, baseball i lacrosse. Przeszkoleni wolontariusze będą tłumaczyć uczestnikom pikniku zasady gier i konkursów.

O godzinie 13:00 odbędzie się mecz footballu amerykańskiego o awans do PLFA I, w którym zagrają Crusaders Warszawa oraz Angels Toruń.

d1ic4w2

W tym sezonie Crusaders Warszawa mają na swoim koncie pięć zwycięstw i jedną porażkę. Wynik ten uplasował Krzyżowców na pierwszym miejscu tabeli Grupy Centralnej i dał możliwość walki o awans do pierwszej ligi FA. Drużyna z Torunia ukończyła sezon zasadniczy z podobnym wynikiem (5 zwycięstw i 1 porażka), co także pozwoliło na wyjście z Grupy Północno-Zachodniej. Sobotnie spotkanie zapowiada się więc na wyrównane i bardzo zaciekłe starcie dwóch silnych klubów.

Sobotni piknik to oczywiście emocjonujące wydarzenie dla wszystkich fanów footballu amerykańskiego, ale jest to także dobry sposób na aktywne spędzenie czasu z całą rodziną i poznanie tajników różnych sportów amerykańskich. Poza grami i konkursami, przerwę meczową umili kibicom pokaz grupy Thunder K-12 Cheerleaders. Fani będą mieli także okazję nabyć gadżety klubowe Crusaders Warszawa.

13:00 - mecz Crusaders Warszawa vs. Angels Toruń

ok 14:30 - w przerwie meczowej odbędzie się pokaz grupy Thunder K-12 Cheerleaders