Trwa ładowanie...

Oceń Warszawę! [ANKIETA]

Dzięki temu badaniu każdy może wpłynąć na wygląd i funkcjonalność stolicy

Oceń Warszawę! [ANKIETA]
d3it04t
d3it04t

Polecamy badanie przygotowane przez Uniwersytet Warszawski . Celem specjalnej ankiety jest zbadanie, jak warszawiacy (i nie tylko) oceniają przestrzeń publiczną stolicy, a następnie wykorzystanie tej wiedzy w działaniach związanych z poprawą funkcjonalności wspólnej przestrzeni.

Nie ma ograniczeń związanych z zamieszkaniem, miejsca mogą oceniać zarówno mieszkańcy Warszawy jak i osoby mieszkające poza miastem. Badanie ma charakter anonimowy. Można oceniać kolejne zdjęcia dowolnie długi czas albo wielokrotnie wziąć udział w badaniu.

Na czym polega badanie?

Warszawa jest ogromnie zróżnicowana, dlatego badający chcą się dowiedzieć, jak postrzegane są różne przestrzenie publiczne - te w których żyjemy na co dzień. Badanie polega na ocenie czterech losowo wyświetlonych zdjęć Warszawy. Pochodzą one z bazy około 1500 panoramicznych zdjęć wykonanych na obszarze całego miasta, zatem można natrafić na obszary mniej lub bardziej znane. Zdjęcia zostały wykonane na obszarze całej Warszawy, zatem można zobaczyć obszary mniej lub bardziej znane.

Każda przestrzeń widoczna na zdjęciu jest oceniana za pomocą tych samych pytań. Pytania dotyczą m.in. znajomości miejsca, skojarzeń z danym obszarem, wymiaru poznawczego (m.in. przeznaczenie miejsca, lubienie miejsca, uniwersalność miejsca), wymiaru ewaluatywnego (emocji, które wywołuje to miejsce) oraz wymiaru funkcjonalnego (sposobu wykorzystania tego miejsca do lokalizacji określonych inwestycji).

d3it04t

Ankieta potrwa do 10 stycznia 2014 r. W badaniu można wziąć udział wielokrotnie, nie ma również ograniczeń związanych z zamieszkaniem – mogą w nim wziąć udział zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i osoby mieszkające poza stolicą.

Wyniki badania zostaną wykorzystane przez Urząd m.st. Warszawy w działaniach związanych z poprawą funkcjonalności przestrzeni publicznej stolicy, m.in. poprzez możliwość określenia potencjalnych miejsc przydatnych lub nieprzydatnych dla określonych funkcji (inwestycyjnych, handlowych) z punktu widzenia mieszkańców. Efektem będzie raport podsumowujący wyniki badań wraz z mapami koncepcyjnymi.

Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Warszawski – Pracownię Systemów Informacji Przestrzennej Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych oraz Pracownię Badań Środowiskowych Wydziału Psychologii.

Badanie znajduje się pod adresem www.ocenwarszawe.pl .

d3it04t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3it04t