Legia odpadła z rozgrywek Ligi Europejskiej!

Przegrała z Rosenborgiem 1:2!

d2vyt69
d2vyt69

Do tej pory Legia Warszawa nieźle sobie radziła w meczach eliminacyjnych do Ligi Europejskiej. Niestety na wyjeździe przegrała rewanżowy mecz z Rosenborg Trondhein 1:2 i tym samym zakończyła swoją przygodę z turniejem.

Po remisie 1:1 na Pepsi Arenie Legia musiałaby wygrać, żeby przejść dalej. W 36. minucie rewanżowego meczu warszawiacy obrali prowadzenie. Autorem gola był bramkostrzelny Danijel Ljuboja. W 69. minucie wyrównał Tore Reginiussen. O wyniku zadecydował strzelony w 87. minucie gol Mikela Diskeruda.

Rosenborg nie przegrał żadnego z ośmiu ostatnich spotkań. Legia, wyraźnie gorsza od norweskiej drużyny, musiała pożegnać się z marzeniami o wzięciu udziału w grupowej fazie rozgrywek Ligi Europejskiej.