Trwa ładowanie...

Już nie tylko skimming (WIDEO)

Dowiedz się, czym są "pułapki klejowe" w bankomatach!

Już nie tylko skimming (WIDEO)
d2i0mzl
d2i0mzl

Bankomatowi złodzieje nie zajmują się już jedynie kopiowaniem zawartości pasków magnetycznych i chipów z kart płatniczych (tym właśnie jest skimming). Policjanci od początku miesiąca otrzymywali informacje, że w Warszawie działa prawdopodobnie grupa osób, która okrada bankomaty przy pomocy zamontowanych "pułapek klejowych". Przestępcy czekali, aż ktoś podejdzie do bankomatu, aby wypłacić pieniądze. Banknoty nie trafiały jednak do rąk pobierającego, ale również nie wracały do bankomatu - po prostu przyklejały się do specjalnej listwy aluminiowej podklejonej taśmą klejącą. Złodzieje wracali do bankomatu z nakładką i zabierali przyklejone banknoty.

Ostatnio policjanci uzyskali informację o podejrzeniu zainstalowania takiej „listwy klejowej”, przy ul. Wolskiej w Warszawie. Informacja została natychmiast potwierdzona. Funkcjonariusze podjęli obserwację bankomatu. Po kilku godzinach do bankomatu przyszedł mężczyzna, który zdemontował listwę. Funkcjonariusze poszli za nim i w ten sposób trafili na drugiego podejrzanego.

Mężczyźni zostali zatrzymani w tramwaju. Podczas przeszukań policjanci odnaleźli przy nich „listwę klejową”, a także narzędzia i akcesoria do jej montażu i demontażu. Obaj mężczyźni trafili do policyjnych cel, a następnie zostały przedstawione im zarzuty kradzieży. Decyzją sądu zatrzymani zostali aresztowani na trzy miesiące. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Jak ustalono sprawcy działali w stolicy od początku lipca tego roku. W tym czasie nałożyli „nakładki klejowe” na co najmniej 26 warszawskich bankomatów różnych banków. Każdorazowo złodzieje kradli z bankomatu od 50 do nawet kilkuset złotych. Łączne straty trudne są do wyliczenia, gdyż oprócz pieniędzy kradzionych z bankomatów banki będą również zgłaszały uszkodzenia tych urządzeń spowodowane działalnością złodziei. Łączna wartość strat może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Osoby podejrzewające, że zostały okradzione w ten sposób proszone są o składanie reklamacji w siedzibach swoich banków.

d2i0mzl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i0mzl