Trwa ładowanie...

Jak chorować i nie zwariować?

Fundacja Alivia organizuje w Warszawie warsztaty relaksacyjne dla osób chorych na raka

Jak chorować i nie zwariować?
dn42bjl
dn42bjl

Diagnoza „rak” to jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu. Jak się nie załamać i opanować stres? Jak redukować powstałe na skutek stresu napięcia?

Z inicjatywy Alivii - Fundacji Onkologicznej Osób Młodych oraz Pracowni Psychoonkologii Primum Noscere, 24 listopada w Warszawie odbyły się BEZPŁATNE warsztaty dla osób zdiagnozowanych z chorobą nowotworową, pod hasłem *„Mniej stresu, więcej zdrowia”*.

Warsztaty były prowadzone przez dwie panie psycholog, doświadczone w pracy z pacjentami onkologicznymi.

Treść warsztatu skupiała się głównie na praktycznych technikach radzenia sobie ze stresem. Uczestnicy mogli porozmawiać o źródłach stresu w chorobie. Nauczyli się rozpoznawać i radzić sobie ze swoimi emocjami. Słuchacze uczyli się komunikacji „ja” – nieagresywnej, nieatakującej, a co za tym idzie – otwartej i zapraszającej do rozmowy, umożliwiającej dialog w sytuacji konfliktu interesów. Pracowali również nad zmianą swoich przekonań i myśli na temat choroby.

dn42bjl

Wśród licznych technik można było nauczyć się, jak sobie radzić ze stresem przed kontrolą lekarską, a także ze strachem przed przerzutem. Uczestnicy poznali i praktykowali również kilka technik pracy z ciałem, takich jak nauka oddychania, relaksacje czy Mindfullnes Body Stress Reduction.

W trakcie warsztatów uczestnicy tworzyli aktywną grupę, która wymieniała między sobą doświadczenia, przemyślenia i energię. Zdobyli praktyczną wiedzę, która pozwoli im redukować stres związany z chorobą i wzmacniać tym samym układ odpornościowy do walki z chorobą.

Zdrowe, świeże i smaczne przekąski dla uczestników warsztatów zapewniło bezinteresownie GoodyFoody.

Warsztaty psychoonkologiczne wpisują się w misję Fundacji Alivia, którą jest propagowanie proaktywnej postawy pacjentów w procesie leczenia.

dn42bjl

Podobne zajęcia będą się prawdopodobnie odbywały już w przyszłym roku. Nie zapominajcie zaglądać na stronę Alivii .

Więcej o fundacji dowiedzieć się możecie z naszej rozmowy z Agatą Polińską - więcej .

dn42bjl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn42bjl