Trwa ładowanie...

Czego pragną warszawiacy? "Nowych ścieżek rowerowych i bezpłatnych parkingów"

Badanie zostało przeprowadzone pod koniec zeszłego roku, na stronie nieolewamymiasta.pl

Czego pragną warszawiacy? "Nowych ścieżek rowerowych i bezpłatnych parkingów"
d2es9n6
d2es9n6

Wyniki tej ankiety mają również trafić na biurka stołecznych urzędników i być pewną wskazówką przy planowaniu kolejnych, miejskich inwestycji. Okazuje się, że najbardziej postulowane przez mieszkańców to: nowe ścieżki rowerowe (38,2% oddanych głosów), bezpłatne parkingi (36,9%), parki zieleni (35,9%), toalety publiczne (31%) i darmowe wi-fi (29%).

Na podstawie głosów internautów powstała też specjalna mapa miejskich potrzeb. Ogólny wniosek jest taki, że warszawiacy liczą przede wszystkim na poprawę w sferze komunikacji publicznej oraz rozwój infrastruktury dla rowerzystów. A warto dodać, że stolica już jest krajowym liderem pod względem długości ścieżek rowerowych - jest ich dokładnie 457 km. Władze miasta planują rozbudowę sieci do 2020 r. Pierwszy etap zakłada budowę i remont 15 tras, które łącznie będą miały 80 kilometrów długości. Miejscy radni na nowe drogi rowerowe, które powstaną w latach 2015-2017, chcą przeznaczyć blisko 74 mln zł.

Co ciekawe, pod względem ilości bezpłatnych parkingów stolica również zdecydowanie przoduje. Obecnie dostępnych jest 14 parkingów typu "Parkuj i Jedź". Jednak także w tym obszarze warszawiacy liczą na więcej. Niesłabnącą potrzebą jest dbanie o miejską zieleń i systematyczne poszerzanie jej obszarów. Obecnie stolica ma blisko 20 000 ha terenów zieleni, w tym 76 parków o łącznej powierzchni 715 ha. Na stronie nieolewamymiasta.pl mieszkańcy oddawali głosy na najczęstsze potrzeby, tworząc też personalizowaną kartkę z życzeniami. Na tej podstawie powstała mapa miejskich potrzeb. Akcję stworzyło "Koło Kultury Miejskiej" skupiające m.in. aktywistów, architektów, projektantów i oczywiście mieszkańców.

d2es9n6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2es9n6