Trwa ładowanie...

Budują naziemne przejścia przy Centralnym. Ruszyły prace

ZDM: "Na zmianach skorzystają nie tylko piesi"

Budują naziemne przejścia przy Centralnym. Ruszyły prace
d4btsd0
d4btsd0

Budujemy naziemne przejścia dla pieszych przy Dworcu Centralnym. Za nami część prac brukarskich i tych związanych z okablowaniem przyszłej sygnalizacji. Trwają prace drogowe w pasie dzielącym - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Okolice Dworca Centralnego to miejsce skrajnie nieprzyjazne dla pieszych, zwłaszcza tych z ograniczoną mobilnością. Na drugą stronę Alej Jerozolimskich można się przedostać tylko przejściem podziemnym, po schodach. Dla wielu osób to przeszkoda nie do pokonania, zaś dla wszystkich pieszych to spora niedogodność, która zniechęca do poruszania się pieszo po Centrum.

Wkrótce na skrzyżowaniu pojawią się dwa nowe naziemne przejścia dla pieszych – jedno przez Al. Jerozolimskie po zachodniej stronie skrzyżowania, drugie przez ul. Emilii Plater po północnej stronie skrzyżowania. Nowe przejścia będą wyposażone w azyle między jezdniami. Piesi zyskają też dojście naziemne do przystanku tramwajowego przy Dworcu Centralnym. Skrzyżowanie w dalszym ciągu będzie można przekroczyć również pod ziemią – to rozwiązanie wygodne dla osób zmierzających np. na dworzec.

Jak twierdzi ZDM , na zmianach skorzystają nie tylko piesi. Przy przejściach wyznaczone zostaną przejazdy rowerowe. W kierunku północnym połączą się one z pasami rowerowymi istniejącymi na ul. E. Plater, zaś na odcinku od Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie przekroczyć rowerem Al. Jerozolimskie. W ramach inwestycji wprowadzimy też kilka usprawnień dla kierowców - na skrzyżowaniu pojawią się wyspy kanalizujące ruch, wyznaczymy też pasy prowadzące, które ułatwią opuszczenie skrzyżowania. Dostosujemy też program sygnalizacji do natężenia ruchu w poszczególnych kierunkach.

Nie obędzie się bez utrudnień. Podczas prac, w rejonie skrzyżowania została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

d4btsd0
d4btsd0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4btsd0