Trwa ładowanie...
Karol Lewandowski
20-10-2016 11:04

Browary Warszawskie. Powstanie wielofunkcyjna inwestycja na Woli

Teren po dawnych Browarach Warszawskich zmienia się w przestrzeń mieszkaniowo-biurową.

Browary Warszawskie. Powstanie wielofunkcyjna inwestycja na Woli
d3fn9to
d3fn9to

Browary Warszawskie ożyją. Będzie to kompleks kilkunastu apartamentowców, budynków biurowych oraz tętniącej życiem przestrzeni publicznej, w której odżyją zabytkowe obiekty - informuje serwis nowawarszawa.pl. Celem jest stworzenie na warszawskiej Woli, w kwadracie ulic Grzybowska-Wronia-Chłodna-Krochmalna, przestrzeni stanowiącej esencję miasta, w której użytkownicy znajdą wszystko, co w danej porze dnia czy roku będzie im najbardziej potrzebne do codziennego funkcjonowania i twórczego rozwoju. Pozostanie historyczna nazwa, a budynki mają służyć „liderom zmian”.

Prezes Echo Investment dodał, że Browary Warszawskie nie będą zwyczajnym miejscem, w którym ludzie chcą albo mieszkać, albo pracować. W pierwszym etapie powstanie budynek mieszkalny od ulicy Chłodnej i Wroniej. Zaawansowane są też prace przy przygotowaniach do budowy pierwszego budynku biurowego.

Inwestycja z historią w tle

- To będzie przestrzeń tętniąca życiem, w której będzie można i mieszkać, i pracować, i robić zakupy, i bawić się – po prostu być. Te wszystkie funkcje będą realizowane w jednym miejscu - dodał.

Od chwili swojego powstania w 1846 roku Browary Warszawskie zawsze przyciągały innowatorów i liderów, takich jak kolejni właściciele firmy, przedstawiciele rodzin Schiele i Haberbusch. To właśnie tutaj wprowadzano innowacyjne technologie, jak maszyny parowe oraz laboratoryjne wręcz podejście do produkcji złotego trunku. To tutaj sięgnięto po nowoczesne narzędzia marketingowe, jak budowa marki firmy. Właściciele Browarów Warszawskich byli forpocztą trendu dzisiaj znanego jako odpowiedzialność społeczna biznesu: jako pierwsi wprowadzili płatne urlopy, opiekę zdrowotną i przyzakładowe przedszkola, a wszyscy pracownicy firmy mogli liczyć na godziwe, ponadprzeciętnie wysokie zarobki.

To wreszcie rodziny Schiele i Haberbusch, jako znani mecenasi sztuki, aktywnie wspierali kulturę. Podobnie jak w przeszłości, nowe Browary Warszawskie stanowić będą ‘space for leaders’, czyli przestrzeń dla liderów zmian, oferując im najlepszą przestrzeń do życia i pracy, w której będą mogli realizować swoje potrzeby kulturalne, artystyczne, rozrywkowe czy kulinarne – dodał Nicklas Lindberg.

d3fn9to

Funkcje mieszkalne i wypoczynkowe Browarów Warszawskich nawiązywać będą do jeszcze wcześniejszej historii warszawskiej Woli, która – zanim przekształciła się w zagłębie przemysłowo-biurowe - była dzielnicą sadów i ogrodów. Warto przypomnieć, że sąsiadująca z Browarami ulica Krochmalna nosiła kiedyś nazwę Lawendowej, a browar H&S powstał w miejscu, w którym, z głębinowego ujęcia, czerpano najlepszą wodę w Warszawie.

Browary Warszawskie w liczbach:

- 100 tys. m.kw. powierzchni
- 50 tys. m.kw. biur
- 1000 mieszkań

Kompleks powstanie na warszawskiej Woli, w kwadracie ulic Grzybowska-Wronia-Chłodna-Krochmalna. Całość realizowana będzie przez kilka lat. Wartość projektu to około miliard złotych. Za projekt odpowiada pracownia JEMS Architekci.

Źródło: (nowawarszawa.pl)

d3fn9to
d3fn9to
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fn9to